Jan Dvořák

O čem se mluví? Předražené máslo pro bohaté, neetické sčítání Romů, ubozí lékaři

13. 09. 2017 14:08:15
Nikoli povolební osud země s hrozbou fatálního ohrožení demokracie babišismem, ale drahé a přitom nedostatkové máslo - jakoby snad na chleba nebylo - teď hýbe veřejným prostorem i domácnostmi. Ne však každým, kdo do rodiny patří.

No, to je toho, máslo: Na, K, Ca, Mg, P, Fe, Cu, Zn - taková prkotina, nahraditelná chemicky! Aspoň z pohledu našich domácích pomocníků, humanoidů. A ti přece rozum mají.

Snaha státu udělat si jasno kolik opravdu u nás žije romských spoluobčanů, se místo příznivé odezvy setkala s odsudkem zejména lidskoprávních organizací. Ne kvůli záměru, ale kvůli neetické metodě sčítání. Sčítací komisaři prostě každého, kdo podle jejich uvážení jako Rom vypadal, jako Roma zaevidovali- i když mluvil třeba hantecem, pražštinou, nebo byl Ostravak jako poleno.

-Ne..ne...nesu sem na vlá-du ..pro..pro..pro...testní petici našeho sdru- žení od Kulatý báby, že nás sčí...sčí..sčítací komisaři ne ..e..e..ticky zaevi-dovali jako o..o..o..o..pilce jenom kvů-li to..to..tomu, že jako op-ilci podle ksi..ksichtu vy...padáme

Na naše lékaře se řítí dvojí pohroma. Nejenže si budou muset kvůli inkasování plateb od pacientů za různé úkony, které pojišťovna neproplácí, „pořídit EET“, aby marodi nebyli kráceni o možnost v účtenkové loterii něco vyhrát, ale recept už nebudou smět napsat nečitelně rukou, ba ani čitelněji na klasickém psacím stroji, dokonce ani čitelně na počítači s obyčejnou tiskárnou, ale bude to možné jen prostřednictvím elektronického systému napojeného na speciální zdravotnickou síť.

Hrůzné! A hrozné. Ale nic nového pod sluncem. Už v dobách Hippokratových obdobný systém, byť poněkud těžkopádnější, fungoval.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Jan Dvořák | | karma: 20.69 | přečteno: 980 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 2 příspěvků.
Poslední z 13. 9. 2017, 17:56

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz